Renovace parket

Pokrývají vaši podlahu staré a nevzhledné parkety? Doteď jste je schovávali pod koberce, ale taková podlahová krytina už vám nevyhovuje? Dřív, než začnete uvažovat o položení nové podlahy, zamyslete se nad renovací stávající podlahy.

Renovace parket změní poškrábané, flekaté a matné dřevo v podlahu, po které bude opět radost chodit. Opravy a renovace parket patří k našim nejčastěji realizovaným zakázkám. Nejen proto, že renovací staré podlahy ušetříte, ale navíc můžeme odhalit skutečný poklad. Vždyť historie tradičních parket  má skutečně bohatou minulost.

Staré parkety v novém hávu

Poškozené parkety renovujeme broušením. K obnově povrchu masivních parket používáme šetrné brusky Lägler. Osvědčili se nám jako nejméně prášivé. Díky tomu zvládneme renovaci vašich parket s minimálním nepořádkem. I s výkonnou technikou má broušení parket své specifické zákonitosti. Proto doporučujeme tuto činnost přenechat profesionálům. Díky jejich zásahu vydrží dřevěná podlaha v dobré kondici klidně až 10 let.

Po odstranění nevzhledné a poškozené svrchní vrstvy parket přichází na řadu povrchová úprava. Ta je nejdůležitější. Spolu se rozhodneme, zda parkety budeme lakovat nebo olejovat. Každá z těchto úprav má své výhody a nevýhody. Dáte přednost lakované podlaze vzhledem více připomínající moderní podlahové krytiny, ale s menšími nároky na údržbu  nebo raději necháte vyniknout strukturu dřeva na olejem upravených parketách?

POTŘEBUJETE RENOVACI PARKET ?